שם המשחק – גמישות

שלום חברות וחברים,

בתחילת השבוע הלך לעולמו אחד האנשים שהשפיעו עליי במיוחד – אריה דוידסקו, עוזרו של רלף קליין. האיש חינך דורות של ספורטאים ותלמידים, וההלוויה הפכה לפגישת מחזור של הכדורסל לדורותיו.
המצלמות התרכזו במיקי ברקוביץ’ וטל ברודי, בשבילי זו הייתה הזדמנות לפגוש דינוזאורים שחלפו מתחת לרדאר התקשורתי. זאביק רייס, קיבוצניק מגבעת ברנר, קלע 4255 נקודות ב-16 עונות, ובאותו זמן היה גם תשע פעמים אלוף ישראל בקפיצה משולשת! עודד גינדין קלע “רק” 3555 נקודות, והיה אלוף ישראל בריצת 400 משוכות! גם וגם.
הזינוק, הריצה והקפיצה, הם הפלטפורמה עליה נבנה כדורסלן, כמו שיכולת למידה, אלתור ותקשורת בינאישית הן מפתחות להצלחה של מנהל. הורים לספורטאים מספקים להם בנוסף למאמן בקבוצה, מעטפת של מאמנים אישיים, מאמני כושר ותזונה, מלחיצים את הילדים ואת המאמנים, אבל רק בודדים יגיעו בסוף לטופ.
בעולם שהולך ומתמקד יש רופא מומחה לכל מפרק בגוף, ותזונאים לסוג מיוחד של אוכל. אימון ספורט יכול לבנות בסיס להצלחה בתחומים נוספים, כמו ששחקן שיודע לשחק בכמה תפקידים, יקבל יותר דקות משחק.

שם המשחק הוא גמישות ו”לנצח זה מקצוע” הוא ספר חדש שכתבתי, ייצא לאור בעוד מספר שבועות ויימכר רק באתר שלי www.maliniak.co.il.

לספר יצורפו נספחים מיוחדים להורים של ספורטאים, למנהלים ולבעלי עסקים.

להורדת שני פרקים ראשונים לחצו כאן!

בתמונה של הבלוג: עודד גינדין (מימין) וזאביק רייס. מכונות קליעה ואלופי אתלטיקה. גם וגם.

שלכם,

אריה מליניאק

השארת תגובה